مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام استان ایلام از تدارک و دپو 2 میلیون آب معدنی در مرز مهران خبر داد.در راستای با شکوه برگزار کردن مراسم راهپیمایی اربعین تمامی دستگاه ها و سازمان ها در تلاش اند تا در این مدت با کمترین خلل این رویداد معنوی با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود از همین رو محمد زارع مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارش اعلام کرد : خدمت به زائران سیدالشهدا(ع) در راهپیمایی پر شکوه اربعین یکی از جلوه‌های معنوی را پدید آورده و همه دستگاه‌ها بایستی به صورت جدی پای کار باشند تا در این مدت کوچک‌ترین خللی متوجه زائرین نشود.

پخش آب معدنی , دپو آب معدنی

وی در ادامه با اشاره به اینکه اربعین امسال در فصل تابستان قرار دارد و به دلیل شدت گرما نیاز اساسی به آب خنک وجود دارد به همین منظور ستاد اجرایی حضرت امام 2 میلیون آب معدنی را دپو خواهد کرد تا با پخش آب معدنی در میان زوار اقدامی در راستای خدمت گذاری به زائرین اباعبدالله انجام داده باشد.

برخی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام در ایام اربعین

پخش 2 میلیون آب معدنی لیوانی و آب معدنی سایز کوچک

دایر کردن بیمارستان فوق تخصصی ۳۳ تخت خوابی ستاد اجرایی در مرز

مستقر کردن و خدمات پزشکی، درمانی و دارویی را به زائران

نصب ۲۰ عدد کولر گازی ایستاده در حسینیه، پایانه و محل اسکان موقت زائران

توزیع روزانه ۱۰ تن یخ یعنی حدود ۵۰۰ قالب یخ توسط دستگاه تولید و در بین موکب‌ها توزیع می گردد.

نصب 20 دستگاه آب سرد کن از پل زائر تا پایانه مرزی با پیشرفته‌ترین تجهیزات که در اختیار زوار قرار خواهد گرفت.

با توجه به خطر گرمازدگی برای زائرانی که در پشت گیت‌ها هستند ۲ هزارمتر سایه بان در پایانه شهید سلیمانی توسط ستاد اجرایی ایجاد شده است.

درمانگاه مرکز جامع سلامت شهر مهران که توسط ستاد اجرایی احداث شده آماده بهره بردای و ارائه خدمات به زائران است.

آب شرب پایانه مرزی قاسم سلیمانی و پایانه برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لوله کشی شده و ۱۵ میلیارد تومان برای ایجاد مخزن و تأمین آب هزینه شده است.

زارع در ادامه با اشاره به این که فعالیت موکب‌ها برای ارائه خدمات به زائرین از ۱۹ شهریور شروع و تا سه روز پس از اربعین ادامه دارد تصریح کرد: ۲۵ تا ۳۰ هزار پرس غذا توسط موکب‌های ستاد

اجرایی بین زوار توزیع می‌شود و در طول این مدت از موکب‌های فعال توسط هیات و سایر سازمان‌ها حمایت خواهد کرد.وی در پایان گفت: ستاد اجرایی در ایام اربعین بخش عظیم فعالیت‌ها را عهده

دار است که با تمام توان و به صورت شبانه روزی پای کار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه