آب معدنی , قاچاق , گازوئیل , پخش آب معدنی , صادرات آب معدنی

اختلاف قیمت سوخت در ایران با سایر کشورهای همسایه همواره سبب شده است تا سودجویان هر بار به یک طریقی اقدام به قاچاق این فرآورده های نحوی برای کسب منافع شخصی بنمایند و این شغل کاذب به عنوان منبع درآمد عده ای از افراد در شهر های ساحلی یا مرزی شده است. این بار در بندرعباس قاچاقیان در تلاش بودند که در قالب یک تریلی پخش آب معدنی سوخت گازوئیل را قاچاق بنمایند که با هوشیاری فرماندهی انتظامی بندر عباس در چنگال قانون گرفتار شدند.

آب معدنی , قاچاق , گازوئیل , پخش آب معدنی , صادرات آب معدنی

اما حقیقت ماجرای قاچاق سوخت در قالب محموله آب معدنی چیست ؟

تیمور دولتیاری فرمانده انتظامی بندر عباس در مصاحبه با خبرگزاری فارس عنوان کرد: همکاران ما در مجموعه ایست و بازرسی شهید میرزایی بندر عباس در حال گشت زنی در حوزه استحفاظی خود مشغول بودند که به یک کامیون حامل آب معدنی مشکوک شده و سپس جهت بررسی های بیشتر به کامیون ایست داده و آن را متوقف کرده اند.

وی در ادامه افزود که ماموران نیروی انتظامی در بررسی های خود 26 هزار لیتر گازوئیل که در زیر محموله پخش آب معدنی جاساز شده بودند را کشف کرده و متهم این قاچاق را دستگیر کردند. قاچاقیان بصورت حرفه ای در زیر پک های آب معدنی 26 بشکه هزاری لیتری را تعبیه کرده بودند و سپس در روی آنها برای رد گم کنی باکس های آب معدنی را قرار داده بودند که با هوشیاری پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی بندرعباس این محموله کشف و ضبط شد.

آب معدنی , قاچاق , گازوئیل , پخش آب معدنی , صادرات آب معدنی

آب معدنی ؛ حربه جدید قاچاقیان سوخت

همانطور که بالاتر عرض شد صنف ما نیز از دست قاچاقیان سوخت در امان نبود و این بار قاچاقیان سوخت در پوشش پخش آب معدنی و صادرات آن اقدام به جاسازی 26 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق در یک کامیون کرده بودند. این موضوع به دلیل اختلاف بسیار شدید قیمت این سوخت در دو سوی مرز هست و با توجه به تلاش های فراوان دستگاه قضایی، نیروانتظامی و دریابانی باز هم هر روز بنحوی این اتفاق در کشور ما می افتد و عده ای سوداگر برای منافع شخصی خودشان اقدام به تاراج سرمایه ملی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه